Z firmą, czy samemu?

wycinka drzew Mam problem z kilkoma drzewami, które sobie rosną obok mojego domu. Są to stare grusze. Nic bym z nimi nie robił, gdyby nie sąsiad, któremu one przeszkadzają. A to latem słońce zasłaniają, a to jesienią liście spadają mu na chodnik. Dziwne, że nie narzeka, na te owoce co mu spadają.

Nie wiem co mu dolega, ale już mi się nie chce tego słuchać. Postanowiłem te drzewa wyciąć. Oczywiście mam teraz pewien dylemat, mam sam się za to zabrać, czy raczej poszukać fachowców. Wydawać by się mogło, że wycinka drzew nie powinna być niczym skomplikowanym. Bo niby co tu może być skomplikowanego? Biorę siekierę, czy piłę i po chwili, czasem dłuższej chwili takiego drzewa nie ma. Zastanowiłem się trochę i okazuje się, że mogę mieć trochę problemów, bo co jak drzewo poleci na mój dom? Albo co może i nie było by takie złe, na dom sąsiada? Już go widzę jak wybiega z przerażeniem w oczach, a może złością i wygraża mi pięściami…

Szukałem firm pod hasełkiem wycinka drzew, ale te co znalazłem były z poza miasta. Okazuje się, że na moim terenie firmy zajmujące się wycinką drzew reklamują się pod takimi hasłami jak pielęgnacja drzew, czy nawet nasadzenia. Po kontakcie z kilkoma firmami doszedłem do wniosku, że chyba zdecyduję się na jedną z nich, choć, szczerze mówiąc, korci mnie by samemu się za to zabrać.