Schematy kolorów w aranżacji wnętrz

aranżacja wnętrz Jest normalną praktyką wśród projektantów wnętrz, że korzystają oni ze schematów kolorów, aby poprawić urodę wnętrza.

Projektowanie wnętrz oraz aranżacja wnętrz praktycznie rzadko kiedy mogą się bez nich obyć. Kolorystyka ma zazwyczaj więcej niż jeden kolor. Rodzaj kolorów oraz rodzaju zastosowanej kombinacji decyduje, jakie będzie zainteresowanie miejsca wyrazić, kiedy to było malowane kolorami. Zobaczmy, jakie są rodzaje kolorów.

Kolory ciepłe.

Głównie czerwony i żółty kolor znajduje się w tej kategorii. Te kolory mają wpływ na pobudzenia umysłu ludzkiego, a więc są używane w pomieszczeniach, gdzie działalność człowieka jest szybka i pobudzenia.

Takie pomieszczenia to namioty cyrkowe, kompleksy sportowe, itp. We wszystkich tych pomieszczeniach aktywność fizyczna jest podstawową funkcją, a tym samym na właściwe stosowanie ciepłej kolorystyce mogą znacznie dodać do jakości przestrzeni.

Super kolory.

To przede wszystkim niebieski i zielony. Kolory te mają tendencję do działania kojąco. Ze względu na swój charakter są one używane w miejscu, w którym aktywność fizyczna ma mniejsze znaczenie. Takie pomieszczenia to sypialnie, szpitale, itp. Szpitale są bogate w zieleń ze względu na jej chłodny charakter.

Kolory neutralne.

Głównie biały, czarny i odcienie tych dwóch, szary. Czarno-biały to mieszanka, z której się korzysta podczas mieszania na gorąco lub zimno. Oprócz tych trzech podstawowych kolorów systemów nieskończonej kombinacji wszystkich tych kolorów jest możliwe, co może prowadzić do takich cech jak kontrast, jasność, płytkość itp.

Mimo tych cech trwałych kolorów we wnętrzu wzór, kolor ma pewną słabość, zbudowany w sobie. Rodzaj emocji kolor wywołać w ludzkim umyśle bezpośrednio zależy od dwóch głównych czynników. jakości powierzchni, na której jest on stosowany.

Jakości światła, które pada na kolorowych powierzchni.
Te dwa czynniki nie powinny być ignorowane. Jeśli nie ma światła, nie ma identyfikacji samego koloru.