Remont generalny domu i dachu

Podłoga w domuGdy w końcu nadejdzie ten moment – podjęcie decyzji o rozpoczęciu remontu generalnego w naszym domu, musimy liczyć się z tym, że konieczne będzie bardzo wiele wyrzeczeń. Remont generalny wiąże się z trudnością lub nawet brakiem dostępu do łazienki, co wiąże się z koniecznością korzystania z toalety u sąsiadów; problemami z ugotowaniem obiadu, co nierzadko oznacza konieczność spożywania posiłków w restauracjach, co może znacznie obciążyć budżet.

W skrajnych przypadkach może się okazać, że konieczne jest przeprowadzenie się na okres remontu mieszkania do rodziców, a jeśli nie mieszkają oni w pobliżu, pozostaje nam wynajęcie hotelu.

Dlatego też przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu remontu generalnego należy dobrze przemyśleć, czy nas na niego stać. Jak widać, podczas remontu dochodzi bardzo wiele wydatków, o których wiele osób nie pomyślało. Ostatecznie często okazuje się, że trzeba zrezygnować z pewnej części remontu, bo fundusze poboczne nie zostały przewidziane i nie wystarczy pieniędzy na nowe szafki w kuchni czy panele z tropikalnego drzewa.

Osobnym problemem jest remont dachu. Wymiana pokrycia dachowego np na blachodachówki które kupimy w http://www.polskie-dachy.pl/ może nie wymagać wyprowadzki. Ale jeżeli zdecydujemy się na dachówki ceramiczne lub betonowe na pewno będziemy musieli na jakiś czas zniknąć z domu bo będzie się to wiązało z wymianą konstrukcji dachu – czyli tak zwanej wieźby dachowej.