Mieszkania w Krakowie.

Nowe mieszkania KrakówW zeszłym roku postanowiłam kupić mieszkanie. Chciałam żeby było nowe i usytuowane w miarę możliwości w centrum Krakowa. Biorąc pod uwagę kryzys na rynku nieruchomości zależało mi, żeby było to mieszkanie gotowe do odbioru. W porównaniu z poprzednimi latami gotowych mieszkań w  Krakowie jest dużo więcej i mogłam sobie pozwolić na swobodne przebieranie w ofertach. Umówiłam się z kilkoma developerami na spotkania w celu omówienia ich ofert.  Po spotkaniach jechałam z przedstawicielem developera na teren budowy, żeby oglądnąć stopień zaawansowania prac budowlanych. W końcu, po wielu takich spotkaniach zdecydowałam się na gotową inwestycję w okolicach Kuźnicy Kołłątajowskiej na północy Krakowa. Było to gotowe mieszkanie o powierzchni 55 m kwadratowych, dwupokojowe z łazienką i malutką garderobą. Mieszkanie usytuowane jest na 4 piętrze, ale ponieważ budynek wyposażony jest w windę, nie stanowi to żadnego problemu. Na parterze jest specjalne, zamykane pomieszczenie, w którym można trzymać wózek dla dziecka. Pod budynkiem znajdują się podziemne garaże i piwniczki.
Niestety wiele krakowskich inwestycji rozczarowało mnie. Czasem obsługa w biurach deweloper  była nieprofesjonalna i niezorientowana we własnej ofercie, czasem lokal całkowicie odbiegał od moich wyobrażeń (np. widok z okna rozciągał się na ruchliwą ulicę, a developer twierdził, że jest to spokojna okolica).
Kosztowało mnie to wiele nerwów, ale teraz jestem zadowolona, bo w końcu znalazłam takie mieszkanie, jakiego szukałam i po roku mogę z całą pewnością stwierdzić, że jest mi w nim bardzo wygodnie.
Każdej osobie szukającej nowego mieszkania w Krakowie zalecam brak pośpiechu i rozważne dokonywanie decyzji. Mieszkanie nie uciekną, a my jak już je kupimy, będziemy w nim mieszkać jeszcze wiele lat.