Gwoździarki pneumatyczne MAX

MAX CN 100 EPALCzasy w których producenci z branży paleciarskiej, meblowej czy ciesielskiej posługiwali się młotkiem raźnym krokiem odchodzą w przeszłość. Każdy chce ułatwić sobie pracę oraz poprawić wydajność. Najłatwiej w tym przypadku zakupić gwoździarkę pneumatyczną lub gazową. Taki sprzęt pozwala przede wszystkim na oszczędność czasu, co wiąże się oczywiście ze zmniejszeniem kosztów zatrudnienia pracownika przy jego zwiększonej efektywności. Na rynku dostępne są modele gwoździarek przeznaczonych do różnych długości gwoździ. I tak za przykład małej poręcznej gwoździarki może posłużyć Gwoździarka MAX CN55 znajdująca zastosowanie w produkcji palet, skrzyń, architektury ogrodowej. Jest to gwoździarka najmniejsza wśród modeli marki MAX, bardzo poręczna i lekka. Dla producentów palet typu EPAL marka MAX oferuje model najmocniejszy. Jest to Gwoździarka MAX CN100 EPAL . Sprzęt MAX oferuje solidne pod względem konstrukcji i wykonania materiałowego produkty. Wyżej wymienione modele nie są oczywiście jedynymi. Klienci chcący wbijać gwoździe o długości 70 lub 80mm znajdą również coś dla siebie. Gwoździarki MAX wymagają gwoździ łączonych w bębny za pomocą drutu. Ten typ gwoździ jest bardzo ekonomiczny pod względem ceny, gdyż inne typy np. gwoździe łączone papierem czy plastikiem są już droższe. Tak więc warto zainwestować jednorazowo większą kwotę w zakup gwoździarki i oszczędzać na gwoździach.

COMMENTS

  • ZgryzWygryz

    Gwoździarki pneumatyczne to faktycznie świetne rozwiązanie ułatwiające oraz usprawniające prace cieśli, stolarzy oraz dekarzy. Nie spotkałem się jeszcze jednak z gwoździarkami elektrycznymi lub nawet akumulatorowymi. Bo jednak pneumatyka wymaga ciągnięcia za sobą stosunkowo sztywnego węża i bycia w bliskim kontakcie ze sprężarką. Gdyby takie urządzenia były zasilane elektrycznie sprawa byłaby o wiele łatwiejsza – szczególnie dla fachowców pracujących np. na dachach budynków. Pewnie ciężko uzyskać tak silne uderzenie w rozwiązaniach elektrycznych… Może rozmiary maszyny byłyby wtedy monstrualne. Z drugiej strony niektóre firmy oferują już sprężarki o bardzo małych gabarytach – wciągnięcie takich maszyn na dach nie sprawia już takich problemów. Spotkałem tez rozwiązanie, które przewiduje zastosowanie akumulatorów gazowych do gwoździarek – czyli zbiorników ze sprężonym gazem, który jest użyty jako źródło energii do bijania gwoździ… – myślę że to jest świetna alternatywa.

  • sklep-pneumatyczny

    Dokładnie tak. Gwoździarki gazowe to najlepsze rozwiązanie do prac na wysokości. Są wykonane z kompozytu (nie tak jak niektóre pneumatyczne z metalu), wiec są lżejsze. Nabój z gazem pozwala na wbicie około 1000 gwoździ. Zapasowe naboje można mieć przy sobie, ponieważ są całkiem małe (wielkości dezodorantu). Najczęściej dekarze używają gwoździarek Senco bądź Paslode oraz gwoździ łączonych papierem do tego.

Comments are closed.