Nowoczesny trend urządzania mieszkań

drzwi antywłamanioweProfesjonalne usługi z zakresu projektowania wnętrz obecnie postrzega są już jako coś naturalnego, usługa, jak każda inne. Słowo już padło tutaj nie bez kozery – wcześniej bowiem uznawane to było za czystą fanaberię tych bogatych, którym pieniądze przewróciły w głowach. Tymczasem dziś nawet przeciętnie zarabiająca rodzina poważnie myśli o walorach estetycznych swojego mieszkania.

Odchodzimy coraz bardziej od komunistycznych i peerelowskich naleciałości, jakie przez ostatnie 50 lat dość mocno zakorzeniły się w naszej społecznej świadomości. Jeśli wzrasta na coś popyt, naturalną odpowiedzią rynku jest oczywiście wzrost podaży. Stąd też coraz więcej biur i studiów profesjonalnych aranżerów wnętrz, jak i coraz więcej produktów i elementów wyposażenia domów w wersji ekskluzywnej. Dotyczy to zarówno mebli, glazury, ale także okien i drzwi takich firm jak Classen czy Pol-Skone czy nawet wyposażenia ogrodowego.

Przykładowo rozważmy w tym miejscu przypadek właśnie drzwi zewnętrznych. Standardowy koszt tego typu urządzenia, nie posiadającego specjalnych funkcji i zabezpieczeń przeciw włamaniowych waha się w przedziale 1.500 – 2.000 zł. Dużo zależy tu oczywiście od użytego materiału, jak i jakości wykonania. Tymczasem takie same drzwi invado, spełniające podobne funkcje, ale w wersji exclusive to koszt nawet o 5.000 zł więcej! Wprawdzie są one w pełni wykonane ze szlachetnego drewna i wykończone z dużą finezją i kunsztem, to jednak – moim zdaniem – to już przesada. Tak ostentacyjne popisywanie się zbytkiem razi w kraju, gdzie ¼ mieszkańców żyje na skraju minimum socjalnego.