Szlifowanie to moje hobby

Szlifierki do rurKażdy potrafi chyba przyznać, że coś go interesuje, choć nie jest to żadna sławna, bądź popularna rzecz. No cóż, może to nie jest najzabawniejsze i najlepsze dla niektórych zajęcie ale mnie interesuje szlifierka do rur.
Napotykam na swojej drodze dużo problemów, kiedy mówię o moim hobby, gdyż w dobie dzisiejszych czasów ludzie potrafią być bardzo niewyrozumiali i prześladować ludzi o odmiennych poglądach. Ale co złego zwykłym ludziom robi hobby takie jak szlifowanie rur? Co się dzieje kiedy jesteś inny? Kiedy Twoim ulubionym narzędziem jest  szlifierka do rur.

Kiedy masz odmienne zdanie od reszty społeczności i kiedy wreszcie tak gigantycznie różnisz się od innych, że już nie wiedzą czy Cię uwielbiają czy nienawidzą? Wówczas- zostajesz sam. Zaczyna się od zwykłej wymiany zdań, ale kiedy „ napastnicy” nie chcą się odczepić to dochodzi nawet do ciężkich starć.

Ale dlaczego tak się dzieje? Ponieważ wychowanie niektórych ludzi nie pozwala innym zrozumieć odmiennych kultur, obyczajów i zainteresowań. Więc apeluję o próbę zmienienia charakteru. O próbę panowania nad własnymi emocjami i w końcu o próbę zrozumienia innych.

Jeżeli każdy spróbuje zmienić coś w sobie, to przyszłość odmiennych ludzi, nie będzie już taka tragiczna- wręcz przeciwnie jestem zdania, że gdy poświęci się odrobinę czasu i chęci na poznanie tych „ odmiennych” ich życie na pewno zmieni się na lepsze, a i wy będziecie mieli czyste sumienie;).