Solidnie wykonane drzwi

drzwi przesuwneIstnieje spora liczba patentów na ochronę naszego mienia oraz życia. Jednym z nich są z pewnością bezpieczne drzwi wewnętrzne do domu, które zapewnia nam komfort oraz realne poczucie bezpieczeństwa tak aby nikt powołany nie zechciał wejść do mieszkania bez naszego zaproszenia. Solidne skrzydła drzwiowe o standardzie antywłamaniowym z pewnością pozwolą zaoszczędzić niemało na stawce ubezpieczeniowej.

Jeżeli faktycznie planujemy zakup takich drzwi do naszego domku jednorodzinnego czy mieszkania to warto się uprzednio upewnić czy spełniają one wszystkie rygorystyczne normy co do ich trwałości. W badaniu ich jakości specjalizuje się Instytut Mechaniki Precyzyjnej, a potwierdza się takie drzwi przesuwne wszelkimi niezbędnymi certyfikatami Komendant Główny Policji.

Nierzadko w sklepach znajdziemy pseudo skrzydła antywłamaniowe, które tak naprawdę posiadają tylko trochę lepszy zamek. Takie drzwi nie spełniają żadnych norm, trudno ich wymagać , jeśli kosztują zaledwie ok. 500 zł. Porządne drzwi zewnętrzne antywłamaniowe to te, które wytrzymają wyważanie czy próbę manipulacji przy zamkach. Dodatkowo ościeżnica, która jest dopełnieniem drzwi również musi być wzmacniana. Taka ościeżnica musi być wstawiona za pomocą kotew a nie przy użyciu pianki montażowej, która nie spełnia norm przeciw włamaniowych.

Samo skrzydło drzwiowe musi zostać uzbrojone w solidne pręty oraz wewnętrzny system rygli, które przy każdej próbie manipulacji przy zamkach blokują się definitywnie. Całość pokryta jest blachą ocynkowaną o grubości od 2 do 3 milimetrów. Tak wykonane skrzydło osadzane jest na specjalnych zawiasach, których nie da się wyważyć inaczej niż przy pomocy podnośnika hydraulicznego.