Osuszacze

osuszacze Macie problem z wilgocią? Część z Was się zapewne zastanawia jak można mieć w dzisiejszych czasach problemy z czymś takim jak wilgoć, woda w domu, chyba nie, bo przecież mieszkamy w nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie budynkach. Niestety, po pierwsze, nie wszyscy mamy szczęście mieszkać w takich warunkach, po drugie najbardziej zaawansowana technologia nie zatrzyma wilgoci, jeżeli gdzieś zostawimy nawet minimalne wejście.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że zawilgocone powietrze to nic dobrego. Tworzą się warunki dla rozwoju pleśni, grzybów, a te mogą powodować nie tylko dyskomfort wizualny, ale i mogą wywoływać choroby. W pomieszczeniach zawilgoconych stosuje się różnego rodzaju osuszacze powietrza. Najczęstszym podziałem osuszaczy jest podział na osuszacze ziębnicze i osuszacze adsorpcyjne. Tańszym rozwiązaniem są osuszacze ziębnicze, ale nie są w stanie osuszyć powietrza w niskich temperaturach. W osuszaczach przy niskiej temperaturach para wodna zaczęła by zamarzać.

Jeżeli chodzi o wydajność, to pomiędzy osuszaczami znajdziemy takie co poradzą sobie z jednym pokojem, a są takie co w godzinę osuszą pomieszczenie o powierzchni 23000 metrów kwadratowych.