Niezbędnik brukarza

maszyny budowlane - zagęszczarki, koparki, pompy głębinowe, agregat prądotwórczeKażdy przedsiębiorca budowlany, skupiający się w swojej działalności przede wszystkim na usługach brukarskich, czy tez na budowie nawierzchni dróg, bardzo dobrze wie jak wielkie znaczenie dla codziennej, poprawnej pracy jego firmy, ma dobra zagęszczarka. Bez tej maszyny, jakiekolwiek prace związane z utwardzaniem podłoża pod nawierzchnie asfaltowe czy też brukarskie, nie mogą być wykonane poprawnie.
Dlatego też decydując się na tę formę działalności, koniecznym jest zakup odpowiedniej zagęszczarki. Oczywiście nie każda zagęszczarka jest taka sama, i nie każda też nadaje się do każdego rodzaju prac. Dlatego też obecnie produkowane są różne rodzaje tego typu maszyn budowlanych. Przede wszystkim można rozróżniać je na zagęszczarki lekkie i ciężkie. Lekkie, to te, które nie ważą więcej niż 80 kg, a więc z powodzeniem można je na niewielkich odległościach transportować ręcznie. Natomiast te powyżej tej wagi uznawane są za ciężkie, do których transportu koniecznie trzeba użyć dźwigów bądź też koparki.
Oczywiście także przez wzgląd na jakość wykonania można wyróżnić zagęszczarki lepsze i gorsze. Te lepsze to przede wszystkim zagęszczarka Ammann, produkowane przez jednego z najlepszych producentów zagęszczarek na świecie. Co prawda są one nieco droższe, nie mniej jednak solidne wykonanie i jakość podzespołów użytych do ich budowy, stanowią o ich niezawodności i wytrzymałości.