Komputerowe programy dla potrzeb wykonania wizualizacji projektu wnętrza

Samodzielne zaprojektowanie wnętrza w zaawansowanym programie graficznym przez osobę nie znającą się na tym jest praktycznie niemożliwe.

Eksperci i zawodowi projektanci specjalizujący się w wizualizacjach, korzystają z zaawansowanego softu – oprogramowania, którego użytkowanie wymaga pewnego poziomu wiedzy oraz dobrej znajomości samego programu komputerowego.

serwis komputera Istnieją jednak także programy komputerowe do projektowania wnętrz dedykowane dla mniej zaawansowanych użytkowników, którzy posiadając podstawową wiedzę na temat obsługi komputera pragną próbować własnych sił w projektowaniu wnętrza swojego domu, czy mieszkania. Ewentualnie pomocne mogą nam być też kursy komputerowe pokazujące jak obsługiwać takie programy. Korzystając z prostych programów komputerowych do projektowania należy jednak pamiętać, że nie uwzględniają one wielu technicznych aspektów, które mają olbrzymie znaczenie przy projektowaniu wnętrza. Ściany, sufity i podłogi praktycznie w każdym domu posiadają często niedoskonałości i to co idealnie nam wyjdzie w czasie przygotowywania wizualizacji nie oznacza, że w praktyce będzie możliwe do zrealizowania.

Poniżej przedstawię wam listę popularnych programów komputerowych do projektowania (oczywiście niektóre z nich wymagają zaawansowanej wiedzy, abyś my byli w stanie z nich korzystać):

  • ++CAD
  • Studio Max
  • 3Ds Max
  • VoxBox
  • Ashampoo Home Designer
  • CAD Decor PRO