Profesjonalne systemy odwodnień

Profesjonalne systemy odwodnień

Related Post

  • No related post.
Pompy samozasysające Victor Pumps
Pompy samozasysające Victor Pumps

Przeprowadzanie wszelkiego rodzaju prac związanych z odwodnieniami, wymaga przede wszystkim posiadania odpowiedniej technologii, czyli trzeba tutaj zaopatrzyć się w porządną, wydajną pompę, która po odpowiednim skonfigurowaniu z dodatkowym osprzętem będzie w stanie poprawnie realizować zadanie odwadniania. Możemy tutaj wykorzystywać różnorodne technologie odwadniania, aczkolwiek najbardziej popularne i jednocześnie stosunkowo wydajne, okazują się być technologie odwadniania powierzchniowego, oraz z wykorzystaniem igłofiltrów.

Odwadnianie powierzchniowe.

Ten rodzaj odwadniania stosowany jest głównie w przypadku usuwania skutków powodzi oraz podtopień, aczkolwiek można tą technologią realizować także pompowanie ścieków. Jednym z najczęściej stosowanych rodzajów pomp w tym przypadku będą spalinowe pompy samozasysające Victor Pumps, które zaskakują swoją efektywnością, jak na niezbyt duże urządzenia. Pompy tego typu składają się z reguły z odpowiednio mocnego silnika oraz kolektora ssącego, za pośrednictwem którego pompowana jest woda jednym wężem i przenoszona w odległe miejsce drugim. Jest to dość wydajne rozwiązanie w kwestii odwodnień, aczkolwiek nie jedyne i nie zawsze będzie tak samo wydajne w każdym przypadku.

Odwadnianie igłofiltrowe.

agregaty pompowe Robusta do instalacji igłofiltrowych
agregaty pompowe Robusta do instalacji igłofiltrowych

Jest to druga technologia odwadniania, w której wykorzystywane są specjalne igłofiltry, czyli rury wprowadzane na odpowiednią głębokość do gleby, skąd następnie zasysają one gromadzącą się tam wodę gruntową. Dzięki tej technologii mamy możliwość pozbycia się wód gruntowych co w przypadku prowadzenia wykopów w budowlanych jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ważne jest aby głębokość osadzenia igłofiltrów była o około pół metra większa niż głębokość planowanych prac ziemnych. Trzeba tutaj jeszcze posiadać odpowiednie pompy dla budownictwa wysokiej wydajności, które za pomocą kolektora ssącego będą połączone z igłoflitrami, dzięki czemu woda zasysana pod powierzchnią gruntu przez igłofiltry będzie skutecznie usuwana na zewnątrz, co zapewni prowadzenie wykopów w suchym środowisku.

Jednym słowem obydwie technologie odwadniania mają swoje specyficzne zastosowanie przez co też nie można powiedzieć jednoznacznie które z rozwiązań jest lepsze. Oba są tak samo dobre w swoich zastosowaniach.